FAQ

Co ogłosiły dziś firmy Equinix & TelecityGroup?

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), globalna firma oferująca usługi typu interconnection i centra danych, ogłosiła dziś, że zakończyła przejęcie spółki Telecity Group plc. Przejęcie to pozwala na rozszerzenie oferowanej przez firmę Equinix platformy wzajemnych połączeń na najważniejszych rynkach europejskich, a jednocześnie pozyskanie sieci o krytycznym znaczeniu i zwiększenie gęstości rozwiązań chmurowych w celu poprawy obsługi klientów korporacyjnych, którzy coraz częściej przechodzą na opierające się w wysokim stopniu na wzajemnych połączeniach i umożliwiające przyspieszenie działania przedsiębiorstw oraz wdrażania innowacji globalne centra danych.

Dlaczego firma Equinix kupiła TelecityGroup?

Equinix i TelecityGroup to dwa silne przedsiębiorstwa, które osiągają doskonałe wyniki: solidne tempo wzrostu, godne pozazdroszczenia marże, właściwą strukturę bilansu oraz znaczące programy inwestycyjne. Spodziewamy się, że razem zaoferujemy naszym klientom jeszcze wyższą wartość. Klienci TelecityGroup będą mogli skorzystać z nowych okazji biznesowych dzięki potencjałowi tworzenia wzajemnych połączeń wynikającemu z globalnej dostępności usług kolokacji Equinix. Klienci Equinix zyskają dostęp do większej liczby rynków geograficznych oraz okazji biznesowych w Europie. Razem możemy zaoferować klientom większą gęstość sieci i rozwiązań chmurowych, które będą stanowić klucz do spełniania przyszłych potrzeb związanych z IT.

Jak dzisiejszy komunikat wpływa na dotychczasowych klientów firm Equinix i TelecityGroup?

Rozpoczynają się prace nad integracją dwóch przedsiębiorstw, jednak w najbliższej przyszłości klienci nie zauważą zmian. Państwa obecne relacje z obydwiema firmami na razie pozostaną takie same.

Czy TelecityGroup nadal będzie funkcjonować pod nazwą TelecityGroup?

Aby zapewnić bardziej skoordynowany i globalny przekaz dla naszych obecnych i przyszłych klientów, w najbliższych miesiącach będziemy pracować nad pełną integracją oferty TelecityGroup pod marką Equinix. Klienci mogą się spodziewać, że w trakcie tego okresu centra danych funkcjonujące pod marką TelecityGroup zaczną działać pod nazwą Equinix. Aby ułatwić naszym klientom orientację, zaplanowaliśmy też jednak okres przejściowy, w trakcie którego niektóre aktywa TelecityGroup, takie jak witryny internetowe, portale i lokalizacje współdzielone, będą oferowane pod marką Equinix Telecity. Z czasem ta wspólna marka zostanie w pełni zastąpiona nazwą i marką Equinix.

Jesteśmy klientem zarówno Equinix, Inc., jak i TelecityGroup — jak zatem ta zmiana wpłynie na naszą sytuację?

W najbliższym czasie nie odczują Państwo zmian. Państwa obecne relacje z obydwiema firmami pozostaną takie same. Plany integracji i współpracy dotyczące wspólnych klientów są właśnie opracowywane — zostaną Państwo o nich poinformowani w najbliższych miesiącach. Naszym priorytetem jest należyte informowanie naszych klientów oraz zapewnianie stale wysokiego poziomu usług.

Obecnie rozmawiamy z firmą Equinix i/lub TelecityGroup o nowych rozwiązaniach i usługach — czy przejęcie będzie mieć wpływ na prowadzone rozmowy?

Z klientami, którzy prowadzą rozmowy zarówno z Equinix, jak i z TelecityGroup, będziemy współpracować w celu zapewnienia im oferty najlepiej dopasowanej do ich potrzeb biznesowych. Z przyjemnością nawiążemy z Państwem współpracę, aby spełniać Państwa cele biznesowe obecnie i w przyszłości.

Czy firma Equinix będzie integrować się z TelecityGroup — a jeśli tak, to kiedy rozpocznie się ten proces?

Firma Equinix planuje natychmiastowe rozpoczęcie integracji z firmą TelecityGroup. W miarę postępów integracji realizowany będzie spójny program komunikacyjny, dzięki któremu nasi klienci będą znać jego postępy, a my będziemy mogli skupić się na utrzymywaniu najwyższych poziomów obsługi.

Czy w rezultacie integracji wprowadzone zostaną jakieś zmiany w moich kontraktach, umowach w sprawie poziomu usług lub produktach?

Na obecnym etapie przejęcie nie wywrze bezpośredniego wpływu na zawarte umowy, jednak w przyszłości będziemy je weryfikować w ramach ogólnego procesu integracji.

Z jakimi korzyściami dla klientów wiąże się obecna transakcja?

Zarówno dla Equinix, jak i dla TelecityGroup najwyższym priorytetem jest zapewnienie klientom najwyższego poziomu usług. Dzięki ostatniej transakcji będziemy nadal spełniać potrzeby klientów, wspierając rozwój na dotychczasowych rynkach i zdobywając nowe, a także zapewniając klientom TelecityGroup dostęp do naszej globalnej sieci. Przejęcie wzmacnia też obecność firmy Equinix na najważniejszych rynkach regionu EMEA poprzez:

  • zdobycie kluczowych zasobów w metropoliach takich jak Londyn, Amsterdam czy Frankfurt;
  • rozszerzenie obecności na kluczowych rynkach poprzez zaoferowanie dodatkowych usług w chmurze oraz udoskonalonych usług typu interconnection obejmujących Dublin, Manchester, Helsinki, Mediolan i Sztokholm;
  • zdobycie platformy startowej do przyszłego wzrostu w Europie Wschodniej.

Wraz z przejęciem Bit-Isle, naszego ostatniego nabytku z Japonii, Equinix będzie obecnie zarządzać globalnym portfelem 146 lokalizacji na całym świecie (już po odliczeniu ostatnich niezbędnych dezinwestycji).

Czy przejęcie zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską?

YTak, ostatnia transakcja podlegała ustawowemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską (KE). KE zatwierdziła przejęcie pod pewnymi warunkami, a mianowicie pod warunkiem zbycia 1 centrum danych Equinix w Londynie oraz 7 centrów danych TelecityGroup: 4 w Londynie, 2 w Amsterdamie i 1 we Frankfurcie, wraz ze znajdującymi się w nich firmami.

Decyzja KE wymaga od Equinix i TelecityGroup sprzedaży centrów danych — w jaki sposób wpłynie to na świadczone nam usługi?

Jeżeli korzystają Państwo z usług z jednego ze sprzedawanych centrów danych, skontaktowaliśmy się już z Państwem w listopadzie, gdy KE podjęła decyzję. Proces sprzedaży tych centrów danych jest w toku. Spodziewamy się, że zakończy się w pierwszym półroczu 2016 r., zgodnie z harmonogramem Komisji Europejskiej. O wszelkich formalnych zmianach własności firm z centrów danych będziemy informować, gdy faktycznie nastąpią.

W jaki sposób można dowiedzieć się więcej?

Obecni klienci powinni skontaktować się z prowadzącym ich sprawy menedżerem. Więcej informacji o firmach Equinix i TelecityGroup można również znaleźć na stronach: www.equinix.com, www.telecitygroup.com

Czy nadal będziemy kontaktować się z tymi samymi osobami (w tym menedżerem odpowiedzialnym)?

Państwa obecne relacje z menedżerem odpowiedzialnym oraz osobami kontaktowymi nie zmienią się. Plany integracji i współpracy dotyczące wspólnych klientów są właśnie opracowywane — zostaną Państwo o nich poinformowani w najbliższych miesiącach. Naszym priorytetem jest należyte informowanie naszych klientów oraz zapewnianie stale wysokiego poziomu usług.

Kto będzie przewodzić regionowi EMEA po połączeniu?

Połączonej organizacji EMEA będzie przewodzić Eric Schwartz, prezes Equinix EMEA. John Hughes, dotychczasowy dyrektor wykonawczy TelecityGroup, zostanie członkiem zarządu Equinix Inc.

Czy będziecie zamykać jakieś zakłady?

Obecnie nie mamy planów zamykania żadnych zakładów w rezultacie przejęcia.

Jestem dostawcą firmy TelecityGroup. Czy zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany w moich umowach dotyczących świadczenia usług, fakturowania i płatności?

Obecnie nie wprowadzamy żadnych zmian. Przewidujemy, że obecni dostawcy będą nadal współpracować z TelecityGroup i dotychczasowymi osobami kontaktowymi, zgodnie z istniejącymi ustaleniami oraz procesami. W miarę postępów prac integracyjnych będą Państwo informowani o rozwoju sytuacji.

Mam pytanie dotyczące akcji lub relacji inwestorskich TelecityGroup. Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Informacje dla inwestorów można znaleźć w witrynie relacji inwestorskich Equinix pod adresem www.equinix.com/company/investors.